- 19 жовтня 2023
- Переглядів: 1912
У ресторанах і магазинах має бути різноманітна техніка, яка не тільки потрібна для приготування їжі, а й для того, щоб красиво прикрасити стіл різними продуктами. Для цих цілей потрібен слайсер - невелике пристосування, яке можна також використовувати та вдома.
Що таке слайсер?
Слайсер - це гастрономічний прилад, за допомогою якого можна акуратно і дуже швидко робити нарізку сиру, ковбаси, шинки, овочів і фруктів, і багато іншого. Допомагає швидко робити закуски і красиво їх оформляти під час подачі на стіл.
Принцип роботи слайсера дуже простий - продукт поміщається в спеціальну каретку і він починає рухатися назустріч ножу, який і нарізає скибочки потрібної товщини. Товщину нарізки можна регулювати - можна робити як зовсім тонкі слайси, так і досить товсті.
Види слайсерів
Слайсери бувають таких видів:
- електричні. Вам достатньо закріпити продукт, виставити потрібну товщину слайсів і запустити обладнання. Далі машина сама все зробить, а вам потрібно буде лише зібрати нарізаний продукт. Але є моделі й напівавтоматичні, коли ножі працюють автоматично, але продукт потрібно в каретці до ножа просувати самостійно. У першому випадку слайсери підійдуть для великих ресторанів, а в другому - їх часто можна зустріти в магазинах, у кафе. Це пов'язано з тим, що автоматичні слайсери здатні нарізати велику кількість продуктів без участі людини;
- ручні. Такі гастрономічні машини використовуються в невеликих магазинах або маленьких кафе. Щоб нарізати продукт, потрібно однією рукою приводити в рух ніж, а другою проштовхувати продукт до нього. Тут потрібна вправність, щоб у підсумку отримати ідеальні слайси, а також щоб не поранитися.
Моделей слайсерів багато, а тому можна легко вибрати варіант, який ідеально підійде під ваші запити та вимоги.
Застосування слайсерів
Слайсери використовуються там, де потрібно якісно і швидко нарізати різні продукти. У магазинах часто покупці просять зробити нарізку ковбаси, сиру, шинки - це значно полегшує процес готування та економить час. Щоб надати клієнтам таку послугу, і варто купити цей прилад.
У ресторанах і кафе в меню є різна нарізка, а також часто надаються послуги з прикрашання столу незвичайним декором із продуктів.
Слайсер має величезну кількість переваг:
- можна значно заощадити час на прикрашання святкового столу;
- не буде відходів, оскільки продукти нарізаються ідеально і до самого кінця;
- скибочки виходять всі однакові, а тому можна втілити в життя будь-які кулінарні ідеї;
- можна точно розрахувати кінцевий вихід уже нарізаного продукту, що в деяких випадках дуже важливо.
Як користуватися слайсером?
Необхідно уважно вивчити інструкцію, тому що різні моделі слайсерів розраховані та на роботу з певними продуктами, а також продукти мають бути певного розміру.
Працювати з пристроєм дуже просто:
- з продукту потрібно зняти упаковку, а також позбутися всіх твердих деталей, які можуть затупити або навіть зламати ніж;
- продукт потрібно помістити в спеціальний відсік. Його потрібно спрямувати в бік ножа;
- необхідно запустити машину (якщо вона електрична) і почати процес нарізки слайсів.
Після того, як ви нарізали продукт, машину (відсік для продукту і ніж для слайсера) слід ретельно помити засобом для миття посуду з використанням м'яких матеріалів. Зазвичай виробники в інструкції вказують, як правильно доглядати за слайсером.
Як вибрати слайсер?
Є багато моделей слайсерів, а тому часом вибір ускладнюється таким розмаїттям. Але слід звертати увагу на такі важливі моменти, і тоді ви точно знайдете той пристрій, який вас повною мірою влаштує:
- Потужність. Що вищий цей показник, то з більш щільними продуктами зможе працювати слайсер. Також від потужності залежатиме тривалість роботи - так, наприклад, у великих ресторанах часто ця машина може працювати буквально без перерв;
- Діаметр ножа. Це теж важливий показник - у професійних моделях діаметр становить від 19 до 38 см. Важливо, щоб діаметр ножа був хоча б на чверть більшим за діаметр продукту, з яким ви плануєте працювати. Універсальними вважаються моделі з ножами з діаметром у 25 см;
- Товщина нарізки слайсів. Параметр варіюється від 3 мм до 3 см - зазвичай розмір можна регулювати;
- Тип ножа. Ніж із суцільним полотном підходить для м'яких продуктів, як-от ковбаси, сир. А ось зубчастим ножем під силу розрізати навіть підморожені продукти. Ніж може бути тефлоновим, з нержавіючої сталі, а в дорожчих моделях може бути й титановим.
У сучасних моделях також часто передбачені додаткові можливості пристрою. Захист від порізів надійно прикриє руки людини від гострого леза. Також є моделі, які мають спеціальні кріплення - їх зручно кріпити до будь-яких поверхонь, щоб під час роботи пристрій був надійно зафіксований.