- 05 лютого 2021
- Переглядів: 544
Багатьом відомо, що нержавіючу сталь використовують для виробництва столових приладів, адже матеріал попереджає корозію та деформацію. Аби зрозуміти процеси, які можуть призвести до корозії, потрібно знати що робить сталь нержавіючою.
Нержавіюча сталь — це сплав, який головним чином складається з заліза. Сталь стає нержавіючої завдяки механізму самозахисту, який включається при її контакті з киснем або під час знаходження на повітрі. Нержавіюча сталь має здатність створювати на своїй поверхні тонкий безперервний непроникний шар оксиду-хрому, що перешкоджає окисленню. Такий процес називається пасивація, який активується за умови наявності у складі сталі достатньої кількості хрому.
Саме через це варто уникати контакту приладів з нержавіючої сталі з елементами, які здатні активувати цей шар, за рахунок зміни хімічного складу. До таких елементів відносяться: хлориди (наприклад, солі), залізо (наприклад, кришки майонезних банок), срібло й алюміній (наприклад, алюмінієве покриття, що створює матовий ефект).
3️⃣ поради для коректного використання приладів з нержавіючої сталі:
- Мийте столові прилади відразу після використання, аби уникнути тривалої взаємодії зі столовими кислотами.
- Ніколи не використовуйте занадто їдкі миючі засоби. Наприклад, каустичну соду, навіть для чищення виробів зі сталі 18/8 або 18/10.
- Виймайте прилади з посудомийної машини не пізніше, ніж через 15 хвилин після повного циклу миття посуду. Адже довге перебування в гарячій і вологій атмосфері може спровокувати вапняні відкладення, корозію та деформацію.