- 19 травня 2021
- Переглядів: 1505
Столові прилади — один з часто використовуваних елементів у сервіруванні столу, як в побуті, так і в комерційних закладах громадського харчування. У зв'язку з такою популярністю, важливо вибрати дійсно якісні столові прилади, які витримали б щоденне навантаження:
- трапези гостей;
- мийку в посудомийній машині або ручним способом;
- сушку й обробку в стерилізаторі.
Варто уважно підійти до цього питання, так, як якість впливає на безпеку їжі і її споживання. Наприклад, задирки на виделці й відсутність сертифікатів — ознака недобросовісного виробника, який може загрожувати вашому здоров'ю.
Параметри столових приладів, на які важливо звернути увагу
Купуючи ложки, виделки та ножі, варто розуміти, що естетика повинна дорівнювати безпеці. Звичайно, набір декоративних приладів на подарунок можна вибирати тільки погоджуючи це зі своїм внутрішнім естетом, але що стосується закладів харчування, потрібно бути уважним.
Виділимо 3 основні параметри від яких залежить термін служби та безпечність приладів:
-
Матеріал.
Сьогодні виробники використовують як штучні, так і натуральні матеріали: сталь, дерево, фарфор, алюміній. Якщо мета вашої покупки — щоденне використання, особливо в закладах громадського харчування, то рекомендуємо придбати з нержавіючої сталі. Такий матеріал стійкий до подряпин, не гнеться під тиском та можна мити в посудомийній машині. Попри всю стійкість, не рекомендується обробляти прилади абразивними засобами, так, як вони можуть пошкодити покриття.
Наприклад, прилади бельгійського бренду Eternum зберігають свій зовнішній вигляд та блиск навіть після десятків, а то й сотень обробок у посудомийній машині. Не зберігають запахи продуктів.
Блиск та гладкість поверхні залежить від матеріалу, який входить до складу цих елементів сервірування. Найбільш популярним та естетичним вважають з маркуванням 18/10, які позначають пропорцію хрому в складі матеріалу. Завдяки хрому ви можете бачити блиск виделок, ложок та ножів. Перевірити цю позначку можна на зворотному боці руків'я або ж на сертифікатах продукції.
- Відсутність нерівностей та задирок.
Недобросовісні виробники орієнтуються на кількість, а не якість. Перед покупкою варто перевірити на наявність дефектів:
- затуплене лезо ножа;
- задирки;
- не відполірована внутрішня сторона зубчиків виделки;
- нерівна поверхня ручки.
Самостійно виявити ці недоліки ви зможете візуально або на дотик, просто провівши пальцями по всьому приладу.
- Товщина вигинів.
Виделка та ніж піддаються особливому тиску під час нарізання й наколювання. Зверніть увагу на товщину вигину між руків’ям та самими зубцями виделки/лезом ножа. Віддавайте перевагу більш твердим та товстим з'єднанням, які не гнуться й не ламаються від натискання. Також важливо, щоб самі прилади були зроблені з гнучкого матеріалу, який амортизувався б від тиску.
Вироблені азійськими країнами ложки відрізняються від європейських черпалами. В Азії воно мілкіше, до 5 мм. В європейських же країнах віддають переваги глибоким та важчим ложкам. Вони не повинні бути суперлегкими, але й важкими, щоб не втомлювалася рука. Щоб визначити відповідний варіант, просто візьміть в руку прилади та спробуйте маніпулювати ними. Ергономічність руків'я ви відчуєте відразу й зможете підібрати ідеальний варіант.
Цікавий факт про ложки для чаю та кави
Стандартний набір складається з 12 столових приладів, з виделок, ложок або ножів. Купуючи додому або в заклад громадського харчування, рекомендується розраховувати бюджет на більшу кількість чайних або кавових ложок, так, як вони губляться частіше, ніж для основних страв.
Також вибираючи набір столових приладів, покупці часто віддають перевагу чайним ложкам на противагу десертним. Другі значно більше чайних, через що менш ергономічні. Прихильники класичного столового етикету віддають переваги десертним ложкам стандартного розміру, як і трьохзубковим виделкам.
Щоб зрозуміти які будуть фактичні розміри, можна скористатися такими методами:
- Відвідати наш шоу-рум та в реальному часі приміряти прилади до посуду, зіставити їх параметри та оцінити поєднання дизайнів. Адреса шоу-руму: місто Київ, вул. Червоноткацька, 83.
- У нас на сайті виділити в описі товару габарити, відміряти на лінійці в сантиметрах або ж вимірювати класичним способом — сірниковими коробками.
- Замовити відео-огляд на товар в реальному часі, який ми зможемо вам відправити в особисті повідомлення або продемонструвати вам по відеозв’язку з усіх боків, що цікавить вас.
Хороші прилади не можуть коштувати занадто дешево, але будьте впевнені, що підберемо вам набори згідно з вашими побажаннями та бюджетом.
Якщо виникли додаткові питання, ставте їх за номером +38 (098) 33 777 88 або +38 (044) 33 777 88.