- 25 серпня 2021
- Переглядів: 7435
Звичний нам посуд для сервірування був придуманий певної форми та розміру для зручної трапези та для відчуття повного спектра смаку страви. Кожен продукт має певні специфічні властивості, які потрібно враховувати при виборі ємності для подачі. Наприклад: тарілка для риби повинна вміщати цілу тушку риби та не вбирати запахи, олію. Спеціалізовані ємності виготовляються з матеріалу та з характеристиками, які враховують властивості продукту або страви. Додаткові характеристики, як колір і матеріал, також впливають на комфорт, простоту догляду і термін експлуатації посуду.
Колір і візерунки на посуді — це наслідок маркетингової стратегії:
- Як більше продати порцій страви?
- В якій ємності страва або напій буде виглядати апетитніше?
- Який настрій передає посуд певного кольору?
Матеріали з яких виготовляється посуд відповідають за рівень її стійкості до механічних пошкоджень, різноманітність варіантів догляду, гігієнічність і безпеку. Далі розберемо які види посуду зараз актуальні для сервірування столу кафе, ресторанів, дому.
Основні види тарілок для базового сервірування столу
Сучасні заклади громадського харчування все далі відходять від столового етикету в сторону цікавих і незвичайних рішень. Правда полягає в тому, що у 2021 році перемагають заклади готові адаптуватися до нових реалій і не підкоряються класичним стандартам. Попри це, характеристики й властивості посуду під певні страви залишаються незмінними, змінюється лише дизайн.
Виділимо основні види тарілок для сучасного сервірування столу:
-
Сервірувальна, або тарілка-підставка.
Такий тип посуду використовують для попередження появи на столі або на скатертині плям та крихт, запобігає стиканню гарячого дна тарілки й поверхні столу. Зазвичай це дрібна тарілка, діаметр якої становить 25-30 см.
Наприклад: "Lubiana Milano Тарілка кругла 255 мм"
-
Столова тарілка.
Часто використовується для подачі гарнірів, других страв. Столова схожа на сервірувальну, але діаметр в рази менше — 21-30 см. Колір посуду залежить від інтер'єру та кольору страви. Універсальним кольором вважається білий, який не тільки універсальний в інтер'єрі, але і згідно із дослідженнями візуально робить страву солодшою і більш апетитною.
Наприклад: “Porland Seasons Beige Тарілка кругла 300 мм"
Діаметр становить до 35 см. Розраховано для подачі страв з м'яса, канапе й інших об'ємних страв. Розставляють таку ємність рівномірно по всьому столу, щоб кожен гість з легкістю мав змогу дотягнутися до їжі.
Наприклад: “Porland Seasons Orange Блюдо овальне 310 мм"
-
Тарілка для риби.
Буває як круглих, овальних, так і квадратних форм. Форма її передбачена розміром тушки риби. Подають рибу в запеченому, вареному, смаженому і тушкованому вигляді. Середні розміри рибної тарілки: ширина — до 25 см, довжина — до 35 см.
Наприклад: “Porland Seasons Beige Блюдо овальное 300х150 мм"
-
Глибокі тарілки, супниці й бульйонниці.
Використовують для подачі перших страв, наприклад, супів-пюре, бульйону, окрошки, борщу. Часто в супницях та бульйонниці передбачені ручки для уникнення опіків рук від гарячих рідин та кришка для більш тривалого зберігання тепла першої страви. Глибокі тарілки часто мають більш широкі бортики. Всі типи тарілок підходять як для гарячих, так і для холодних страв.
Обсяг супниць і бульйонниць становить від 250 мл до 400 мл.
Обсяг глибоких тарілок варіюється від 250 мл до 500 мл.
Наприклад: “Lubiana Kaszub/Hel Бульонна чашка 350 мл"
-
Тарілка для пасти.
Такий вид тарілки дуже близький до ємностей для перших страв, за рахунок своєї форми, але має дещо менший об'єм. Призначена для подачі різних видів італійських паст, наприклад, карбонари. Широкі борти такої тарілки запобігають падінню крапель соусу на стіл під час трапези. Також існують варіанти з виїмками на бортах для соусу. Використовують бортики й для друку логотипу закладу або іменних гравіювань. Форма тарілки тривалий час зберігає тепло страви. Зазвичай це громіздка тарілка, діаметр якої становить від 26 до 31 см. Обсяг — до 250 мл.
Наприклад: “Porland Seasons Black Тарілка для пасти 260 мм"
Належать до глибоких тарілок, частіше використовуються під боул, салати, але також можуть застосовуватися під подачу перших страв. Об'ємні тарілки салатів для всіх гостей можуть бути великого діаметра — до 30 см і до тарілки додаються щипці для накладання. Порція для 1 людини зазвичай подається в салатник діаметром до 15 см.
Наприклад: "Porland Seasons Dark Gray Салатник 220 мм, 835 мл"
- Креманки, розетки та соусниці.
Найменші ємності для подачі невеликих десертів, джемів, меду, горіхів, оливок, маринованих грибів та порційних закусок. Стандартний діаметр розеток становить 8-9 см, а креманок — також 9 см, але часто форма передбачає високу ніжку. Ніжка запобігає нагріванню холодних страв від тепла руки й додає комфорту під час прийому їжі.
Наприклад: “Porland Seasons Turquoise Соусник 110х70 мм"
Маленькі дрібні тарілочки, які в класичному варіанті використовують під чашки з чаєм або кавою, але по факту можуть використовуватися і під невеликі десерти. Діаметр в середньому становить від 10 до 18 см.
Наприклад: "Lubiana Kaszub/Hel Блюдце 160 мм"
До додаткових тарілок, які рідше використовуються можемо віднести:
- менажниці;
- оселедниці;
- тарілки для яєць.
Тарілки з якого матеріалу прослужать у вас рекордний час?
Потемніння глазурі, відколи часто зустрічаються в неякісному та побутовому посуді. Такий посуд на порядок дешевше, тому і служить на порядок менше. Побутовий посуд від професійного відрізняється своїми властивостями, матеріалом з якого виробляється і дизайном. Професійні тарілки для HoReCa в основному виробляють з порцеляни.
Порцеляна — це найстійкіший і довговічний матеріал, який з роками не втрачає своїх характеристик і практично не б'ється. Ціна його вище, але і якість змушує кожен раз радіти про зроблену покупку. Наприклад, порцеляновий посуд бренду Porland виробляється з високоякісної порцелянової глини та проходить подвійний випал глазурі за температур понад 1000°C. Завдяки такому процесу виробництву тарілки:
- зберігають насичений колір і не темніють від високих температур, води;
- не дають тріщин і відколів, адже мають потовщені бортики;
- гарантують гігієнічність і безпеку поверхні.
Також в асортименті від Porland можна знайти посуд для сервірування як базового білого кольору, так і яскравих червоних, бірюзових, сірих, жовтих кольорів.
Щоб більш детально розібратися в матеріалах для посуду, які вже у вас є або плануєте придбати, пропонуємо прочитати нашу статтю на тему: "У чому головні відмінності між керамікою, порцеляною і фаянсом?".
Столові прилади
Як будуть виглядати тарілки при подачі страви та що буде відчувати в цей момент гість залежить і від столових приладів. Столові прилади — це така ж важлива частина сервірування столу як і тарілки. Вибирати варто якісні прилади, не економлячи, адже від цього залежить не тільки загальне враження від закладу і страви, але й безпека трапези.
Недобросовісні виробники намагаються заощадити і на матеріалі, і на якості полірування. Перед покупкою варто перевірити 2 основні характеристики:
- З чого зроблені. Ідеальним варіантом буде нержавіюча сталь з відміткою 18/10. Прилади з таким вмістом не піддаватимуться корозії, після сотень циклів миття будуть зберігати блиск і не гнутимуться в тонкій частині під час використання.
- Наскільки відполірований прилад і чи є на ньому металеві задирки. Навіть найменша задирка може стати причиною пошкодження ротової порожнини під час прийому їжі. Також свідчать про негігієнічність і невідповідність харчовим стандартам.
Для того, щоб більш детально дізнатися як варто вибирати столові прилади і чого потрібно побоюватися, рекомендуємо прочитати нашу статтю на цю тему: "А ви так само вибираєте столові прилади?".
Де підібрати посуд для сервірування під свій бюджет?
Звертайтеся до перевірених постачальників, які спеціалізуються на професійному посуді. У компанії обов'язково повинні бути засвідчуючі сертифікати на посуд.
В асортименті нашої компанії тільки відомі бренди професійного посуду: Stoelzle, Porland, Lubiana, Arcoroc, Stalgast, APS, Martellato і багато інших. За 12 років успішної роботи отримали колосальний досвід, яким зараз ділимося і допомагаємо як побутовим користувачам, так і професійним закладам громадського харчування сфери HoReCa.
Щоб отримати безоплатну консультацію нашого менеджера, ви можете:
- Відвідати наш шоу-рум: м. Київ, вул. Червоноткацька, 83.
- Зателефонувати до нас за номером +38 (098) 33 777 88 або +38 (044) 33 777 88.