- 23 березня 2021
- Переглядів: 949
Кухонне обладнання — дорогий грошовий внесок, який вимагає постійного обслуговування. Завжди рекомендуємо дотримуватися правил експлуатації, прописані в технічній карті виробника. Щомісячна-щотижнева-щоденне очищення від жирових відкладень, пилу і бруду скоротять кількість ваших звернень в сервісну службу. Пропонуємо вам невеликий чек-лист з графіком регулярного прибирання та очистки обладнання.
Пароконвектомат
Для приготування їжі в пароконвектоматі використовується пар, через це необхідно регулярно проводити очистку для запобігання утворення накипу. Багато сучасного обладнання автоматично проводить очистку, за допомогою натискання однієї кнопки, чим суттєво спрощує експлуатацію.
Щодня
- Очистити стелажі, протвені і стінки печі від жиру, зайвої вологи. Надалі вам буде простіше проводити санітарні дні і залишки їжі після приготування не перетинатимуться в конвекційній шафі.
- Зніміть і очистіть піддони для збору крапель. Таким чином полегшується процес кондиціонування обладнання.
- Продезінфікуйте та очистіть температурний зонд. Така процедура допоможе відстежувати точну температуру під час приготування.
- Протріть дверну прокладку очисним засобом, який можна використовувати на кухні.
Щомісяця
- Очистіть повітряні фільтри від засмічень і крапель жиру.
- Перевірте дверну прокладку на наявність розривів і дверні петлі на наявність зносу. Так ви зможете не допускати зовнішнє холодне повітря всередину печі і відслідковувати точну температуру для приготування складних і легких страв.
Льодогенератор
Часто багато хто забуває, що лід вважається харчовим інгредієнтом, який ми також вживаємо. Устаткування потребує регулярного очищення і дезінфекції для запобігання накопичення бруду і розмноження несприятливих бактерій.
Щодня:
- Перевірити налаштування температури.
- Перевірити зливні труби на наявність засмічень.
- Очищення корпусу льодогенератора.
Кожні півроку:
- Замініть або очистіть картридж для води.
- Очистіть і продезінфікуйте внутрішній контейнер.
- Перевірте повітряні фільтри.
Посудомийна машина
Кухонне обладнання, яке найбільше піддається накопиченню харчових відходів і жиру. Для ефективної безперебійної роботи рекомендуємо виконувати такі прості дії:
Щодня
- Перевірити рівень миючого, дезінфікуючого засобів та ополіскувача.
- Огляньте форсунки (пристрої для розпилення води) на предмет засмічень.
- Очистіть корзину посудомийної машини від предметів і залиште відкритою на ніч для провітрювання.
Щомісяця
Перевірка тиску і температури води.
Планетарний міксер
Для уникнення травматизму, зайвий раз нагадуємо, що необхідно відключити міксер від мережі. Важливо приділити особливу увагу місцям, куди може розбризкується тісто, а згодом і затвердіти. Після детальної очищення залиште деталі на повітрі для сушки.
Щодня
- Вимийте насадки міксера і чашу від залишків інгредієнтів.
- Протріть зовнішні елементи міксера і корпус.
Щомісяця
- Очистіть вентиляційні отвори від бруду та пилу.
- Перевірте легкість провертання елементів і відсутність сторонніх звуків під час роботи. При додаткових незвичних звуках, наприклад, поскрипування, — необхідно змастити деталі.
Кухонне обладнання — це не тільки технологічні помічники, які спрощують наше життя, але і відповідальність. Після періодів високої завантаженості, не забувайте подбати не тільки про своїх співробітників, але і про обладнання.