- 30 жовтня 2023
- Переглядів: 3652
Блендер – це вже, напевно, незамінна техніка на кухні. Змішати, збити, подрібнити – все може це обладнання зробити швидко і якісно. Сьогодні є величезна кількість моделей із додатковими функціями та можливостями. Щоб вибрати відповідний виріб, потрібно знати деякі нюанси.
Види блендерів
Блендери бувають таких видів:
- стаціонарні. Підійдуть для м'яких продуктів, як овочі та фрукти. У них можна робити напої, змішуючи інгредієнти, а також корисні свіжі смузі. Впорається навіть із твердими та складними продуктами;
- занурювальні. Ще один варіант, але вже тільки для м'яких продуктів. Можна робити смузі, а також супи-пюре, подрібнювати м'ясо і рибу;
- для перемелювання твердих продуктів, як, наприклад, горіхи або лід, підійдуть спеціальні подрібнювачі. Але важливо вивчати інструкцію, оскільки у різних моделей свої обмеження у використанні.
Є універсальні моделі, які мають кілька приладів, такі як подрібнювач і занурювальний блендер. Зручні, оскільки у вас під рукою буде техніка для виконання різних робіт на кухні.
Особливості заглибних блендерів
Занурювальний блендер – зручна техніка, за допомогою якої можна виконувати різні завдання. Так, можна змішати інгредієнти для омлету або рідкого тіста, збити яйця, подрібнити фрукти, ягоди та овочі.
Конструкція в нього проста – у довгій ручці міститься мотор, і до неї ж кріпляться ножі-подрібнювачі на довгій ніжці. Щоб працювати з таким блендером, знадобиться вузька і глибока місткість – стакан зазвичай йде в комплекті. Але можна використовувати та будь-яку іншу зручну ємність – так, наприклад, супи-пюре можна подрібнювати одразу в каструлі, не чекаючи, поки він охолоне.
Переваги заглибних блендерів
Занурювальні блендери мають такі плюси:
- пристрій мобільний, оскільки має невеликі розміри. Його можна зберігати навіть у шухляді столу;
- є моделі з великою кількістю насадок. Так, за допомогою вінчика можна збити білки в пишну масу, а пристрій із ножами переб'є овочі та фрукти;
- можна працювати з різними продуктами, але переважно з м'якими. Хоча деякі пристрої можуть впоратися з сухарями або кавовими зернами, однак про це виробник має вказати в інструкції;
- збирати блендер для роботи дуже просто – потрібно лише встановити відповідну насадку на ручку. Зробити це можна одним рухом;
- можна працювати як з великими продуктами, так і з дуже дрібними. Наприклад, блендер впорається із зеленню або насінням, спеціями, сухофруктами – це ті продукти, які зазвичай налипають на стінки посуду, але блендером зручно їх знімати;
- можна контролювати консистенцію страви ручним переміщенням блендера – ви досягнете і більшої однорідності, а також зможете залишати шматочки продуктів, якщо це потрібно;
- висока продуктивність.
Пристрій дійсно універсальний і багатофункціональний. Підійдуть для тих, у кого є маленькі діти та потрібно готувати невеликими порціями.
Недоліки заглибних блендерів
У заглибних блендерів є і деякі недоліки. Так, пристрій потрібно постійно тримати в руці та під час роботи постійно натискати кнопку – якщо її відпустити, техніка зупинить роботу.
Зазвичай ручка виконана з прогумованого матеріалу, який не ковзає в руці, але якщо руки будуть мокрими, можуть трапитися неприємні моменти. У місткості, яка йде в комплекті, немає кришки, а тому під час збивання можуть летіти бризки. Не завжди блендер підходить для приготування коктейлів і рідких напоїв – для цих цілей підійдуть інші пристрої.
Особливості стаціонарних блендерів
Стаціонарний блендер являє собою чашу, яка кріпиться до спеціальної підставки. Усередині неї знаходяться ножі, які будуть подрібнювати продукти. При цьому в чаші вже є кришка, а тому під час роботи не будуть летіти бризки – можна навіть працювати з рідкими напоями.
Вам достатньо помістити продукти в чашу і ввімкнути пристрій. Є різні режими роботи. Таким блендером можна лише робити з продуктів пюре, але не нарізати їх.
Переваги стаціонарних блендерів
Стаціонарні блендери або шейкери мають такі плюси:
- пристрій надійно стоїть на столі та нема потреби постійно тримати його в руках і натискати кнопку;
- можна готувати смузі, рідкі та напіврідкі страви, робити коктейлі;
- чаша легко миється. Сучасні моделі часто забезпечені функцією самоочищення;
- кришка захищає простір кухні від бризок;
- пристрій дуже потужний, а ножі – гострі, а тому блендеру до снаги впоратися навіть із льодом, замороженими фруктами, ягодами та овочами.
Такий блендер теж має бути на кухні кожної господині.
Недоліки стаціонарних блендерів
Габарити у такого блендера вже значно більші, ніж у занурювального, а тому на кухні для нього знадобиться спеціальне місце для зберігання. Якщо приміщення зовсім маленьке, такий блендер може і не підійти.
Складно на ньому зробити порції маленького об'єму – чашу потрібно значно наповнювати, щоб усі інгредієнти рівномірно подрібнювалися і перемішувалися. Не підійде він і для зелені, яка буде просто налипати на стінки. Якщо ви готуєте великими порціями, об'єм чаші може бути для вас малим, а тому доведеться виконувати одну й ту саму роботу кілька разів.
Як вибрати заглибний блендер?
Є моделі з різними характеристиками:
- Потужність. Важливий момент, який не варто ігнорувати. Що вищий показник, то з більшою роботою впорається блендер, а також швидше і якісніше. Якщо ви плануєте працювати тільки з м'якими продуктами, підійде пристрій з потужністю до 450 Вт, а ось для твердіших обирайте ті, у яких показник буде не меншим за 600 Вт;
- Матеріал. Блендери бувають пластиковими та металевими – другі більш зручні та довговічні. Ручка має бути прогумованою, щоб вона не ковзала в руці;
- Режими роботи. Зазвичай можна регулювати швидкість обертання ножів, а також може бути турборежим. Велика кількість режимів дуже важлива для роботи, оскільки ви зможете вибрати той варіант, який підійде під той чи інший інгредієнт, а також під різні страви;
- Насадки. У комплекті можуть бути різні насадки, як-от вінчик, блендер для змішування, млинок для приготування фаршу. Але насадок може бути та в рази більше - тут потрібно орієнтуватися на власні потреби.
Блендери можуть працювати від мережі або від акумулятора. У другому випадку пристрій потрібно не забувати вчасно заряджати, щоб у підсумку не зіткнутися з тим, що ви не зможете ним скористатися в потрібний час. Однак і тут є плюс – пристрій можна брати з собою на природу, або використовувати в інших приміщеннях, де немає доступу до мережі. Варто враховувати, що блендер з акумулятором важитиме в рази більше, а тому не вийде тривалий час тримати його в руках.
Як вибрати стаціонарний блендер?
Пристрій зазвичай має велику кількість насадок для роботи з різними продуктами. Тут також важлива потужність – що вона вища, то з більш твердими та складними інгредієнтами ви будете легко справлятися.
Об'єм чаші теж може бути різним - від 400 мл до 2 літрів, але при цьому повністю наповнювати її не варто – приблизно 200 мл має бути в запасі. Інакше під час роботи все буде переливатися через край. Чаша може бути металевою, скляною або пластиковою – кожен матеріал має як свої плюси, так і недоліки. Пластик – дешевший, довговічніший, міцніший, але на ньому залишаються подряпини, і з часом можуть з'явитися тріщини. Метал – міцний, довговічний, але коштувати техніка з ним буде дорожче. Скло – прозоре, але легко б'ється, та й загалом додає ваги всьому пристосуванню.
Ніж може бути один або їх може бути два, вони можуть бути прямими або вигнутими. Зазвичай вони металеві, хоча зустрічаються і пластикові, які підійдуть для м'яких продуктів.
Обирайте пристрій з великою кількістю швидкісних режимів – завдяки їм ви зможете легко експериментувати на кухні та готувати найрізноманітніші страви. Для професійного використання є блендери з 30 і більше програмами роботи. Але для домашнього використання буде достатньо і близько 5-8 режимів. Додатково може бути турборежим та імпульсний – у першому випадку можна збивати інгредієнти на максимальній швидкості, а в другому – перебивати їх окремими імпульсами, щоб не робити рівномірну консистенцію, а залишати шматочки.
Управління може бути механічним за допомогою кнопки або електронним - вам доведеться обирати програми на екрані та запускати їх.
Міцність бази дуже важлива. Якщо вона буде легкою, пристрій може почати їздити по столу або навіть перевернеться, якщо працювати з твердими продуктами. А тому ця частина має бути досить важкою, мати прогумовану основу, яка буде буквально приклеюватися до столу і фіксувати весь блендер.
Як вибрати відповідний блендер?
Насамперед потрібно вивчити всі особливості та характеристики кожного виду. Адже вони мають свої переваги та недоліки, особливості та складнощі в роботі з різними продуктами. Також вам слід подумати над тим, що саме ви робитимете такою технікою – від цього залежатиме і потужність пристрою, і наявність додаткових насадок, і багато іншого.
Для невеликих порцій підійде занурювальний блендер, а ось стаціонарний краще залишити для масштабного готування. Якщо кухня велика, можна купити обидва пристрої, а якщо маленька - обмежитися тільки занурювальним варіантом, оскільки він не займе багато місця.
Стаціонарний блендер зручний тим, що вам достатньо запустити програму і можна займатися своїми справами. Занурювальним же потрібно працювати, а також тримати кнопку запуску.
Для твердих продуктів підійде стаціонарний потужний блендер з надійною і місткою чашею. Цей же варіант ідеальний, коли ви одразу готуєте багато – об'єм чаші можна підбирати під власні потреби. Але інколи трапляється й так, що доведеться завантажувати пристрій кілька разів, проте це не проблема - чаша легко від'єднується від бази та з неї легко вилити чи висипати вміст.
Інша справа – занурювальний блендер. Він легший і краще впорається з невеликими кількостями продуктів, а ось із великими об'ємами часто виникають проблеми, оскільки пристрій або не вмістить у чашу все необхідне, або ножі застрягатимуть. Але й тут можна знайти вихід – готувати невеликими порціями, хоч і часу це займе більше.
Сучасні моделі блендерів дають змогу вибрати той варіант, який вас влаштує за всіма параметрами. Можна вибирати не тільки за характеристиками й особливостями, а й підбирати пристрій під стиль кухні. Зазвичай вони білі, сірі або металеві – варіанти універсальні, матимуть гарний вигляд на будь-якому інтер'єрі. Але є й більш екстравагантні – це вже буде багатофункціональним і навіть деякою мірою декоративним елементом. Адже кухня – це особлива атмосфера, і її мають наповнювати корисні та красиві речі.