- 10 червня 2021
- Переглядів: 4142
Занепокоєння про те, що треба їсти відразу поки гаряченьке, відкладаючи всі справи — вже в минулому. Сфера HoReCa щодня вдосконалюється й допомагає вирішувати “біль” за допомогою посуду, кухонного обладнання.
Одним з таких кухонних помічників вважається марміт. Це ємність круглої, квадратної або прямокутної форми, яка підтримує температуру їжі, яку помістили всередину. Такі пристосування частіше зустрічаються в кейтерингових службах, ресторанах, кафе, на "шведських столах" або виїзних вечірках. Рідше використовується в побуті, на домашніх святах або на сімейній вечері.
Типи сучасних мармітів
У спеціалізованих магазинах професійного обладнання та посуду широкий асортимент мармітів. Одні відносяться до електричного обладнання, другі — до посуду. Перший тип часто підключається до електромережі й зберігає однакову температуру їжі протягом усього часу. Такий вид також не потребує підвищеного рівня контролю, на відміну від другого типу, у якого нагрівальний елемент може закінчитися. Наприклад, чафіндіш потребує періодичної заміни свічки — нагрівального елементу, якщо використовувати протягом усього вечора.
Сьогодні можна зустріти марміти, які нагріваються за допомогою інфрачервоного нагрівання. Такий вид променів нешкідливий для здоров'я людини, але при цьому технологічний та ефективний.
Класифікуємо основні види мармітів по основними характеристиками.
Способи нагрівання ємності
Виділяють три основні способи нагрівання мармітів, які використовують як на професійних кухнях, так і в побуті:
-
Нагрівання відбувається за рахунок горіння свічок або пальника. Такий тип виробів часто використовують в побуті. Наприклад, на сімейному святкуванні, коли їжа повинна зберегти свої властивості протягом усієї вечірньої бесіди. Часто такі вироби виготовляють з термостійкого скла, яке своїм зовнішнім виглядом доповнює естетику сервірування столу. Додає затишку за допомогою палаючих нагрівальних елементів як свічка. Кришка ж такої ємності може бути зроблена зі скла, як і основа, а може з прорезиненої нержавіючої сталі, яка зберігає герметичність.
-
З подвійними стінками та без нагрівального елементу. Такий вид ємності зберігає вже наявну температуру їжі за рахунок своєї герметичності. Такий варіант ідеально підходить для зберігання й транспортування їжі. Часто використовують кейтерингові служби на виїзні події, наприклад, весільну церемонію. Такий вид марміту з часом остигає, так, як не має джерела живлення для утримання або підвищення температури.
-
Ємності з електричним підігрівом часто використовують на лініях роздач, де постійний потік відвідувачів. Наприклад, часто впроваджують для ліній роздач в їдальнях підприємств або шкіл, в курортних готелях, де облаштована зона прийому їжі — "шведський стіл".
Встановлюють такі марміти біля джерела живлення — розетки або генератора. Електричні бувають як настільними, так і великогабаритними у вигляді лінії видачі з великою кількістю відсіків для гастроемкостей. Зовні нагадують холодильні вітрини, наприклад, як в кондитерській.
Вибір залежить від місця використання та кількості їжі, яку плануєте приготувати та подавати.
Види страв, які можна зберігати в мармітах
Незважаючи на універсальність ємностей, все ж є різниця який тип їжі зберігати в мармітах. Залежить це від обсягу та висоти гастроемкостей, а також від типу підігріву.
Для зберігання й подачі перших страв краще використовувати глибокі марміти з високими стінками. Використовувати сухий або паровий тип підігріву. Перші страви — рідкі й готуються відразу у великих обсягах, через що їм не страшне випаровування невеликого відсотка рідини, на відміну від других страв. Такий тип їжі не підсушиться та не змінить своєї текстури, смакових характеристик.
Для других страв використовують ємність для підігріву з великою площею й низькими бортиками. Така форма рівномірно прогріває весь вміст гастроємності, не допускаючи підгоряння або часткового охолодження страви, яке не стикається з поверхнею дна. Підігрівають на водяній бані, так, як зберігає смакові характеристики та не змінює зовнішні властивості. Наприклад, підходить для транспортування та збереження температури плову.
Перед покупкою важливо визначитися під яку їжу буде використовуватися марміт. Продумуючи цей момент наперед, позбудетеся проблем з нерівномірним прогріванням їжі або сухістю, підгорянням продуктів.
Температурний режим
Незважаючи на всі переваги, не варто забувати, що марміти підходять для розігріву й збереження температури продуктів всередині, але не приготування страв. Наприклад, смаження яєць або тушення картоплі. Температура занадто маленька, для того, щоб посмажити.
Середня температура нагріву марміту для:
- перших й інших рідких страв коливається від 75° до 80°С;
- других страв, в тому числі гарнірів та закусок — від 65° до 70°С;
- напоїв по типу компоту — від 75° до 80°С.
У мармітах також підсушують фруктові чіпси, топлять шоколад на паровій бані та багато іншого.
Кращі варіант кришки для марміту
Марміт та чафіндіш герметично закриваються кришкою, для уникнення передчасного охолодження страви. Через різні нестандартні форм самої ємності, кришка повторює її контур. Найпоширеніші види кришок:
- Стандартна, яка нагадує класичну кришку каструлі. Вона не прикріплена й вільно знімається в разі потреби.
- Roll Top прикріплена до самої ємності й обертається. Кут відкриття може регулюватися від 90° до 180°. Як відзначають користувачі, варіант розгортання кришки на 180° більше практичний та ефективний: не потрібно продумувати куди класти кришку після відкриття й зручно мити, ніж у варіанті з 90°. Такий варіант часто можна зустріти в круглих ємностях для розігріву їжі, який нагадують сферу.
Для підбору необхідного варіант врахуйте площу поверхні, де використовується марміт, під яке блюдо будете застосовувати і чи дозволяє мийка успішно відмити чашу з кришкою.
Чому на професійних кухнях використовуються марміти з нержавіючої сталі?
З нержавіючої сталі виробляють як кухонний інвентар, так статичне й електромеханічне кухонне обладнання. Це вид матеріалу ідеально підходить як за фізичними, так і за хімічними властивостями.
На комерційних кухнях використовують ємності для підігріву їжі з нержавіючої сталі з таких причин:
- не реагує з кислотами та лугами, які можуть міститися в продуктах;
- стійкі до зовнішніх механічних пошкоджень та не іржавіють від вологи або води;
- прості в догляді, легко відмиваються від залишків їжі;
- гігієнічність посуду: відсутні виїмки, стійки до тріщин, в яких можуть утворюватися та розмножуватися бактерії.
Економія ресурсів за допомогою мармітів
Марміт — економний вид кухонного інвентарю та обладнання. Незважаючи на те, що електричний підключається до мережі живлення, споживає мінімальні обсяги енергії. Ємності для кейтерингу зберігають існуючу температуру, не потребують підключення до джерела живлення.
У кухонному обладнанні (марміті) вбудований термостат, за допомогою якого можна самостійно виставляти та надалі регулювати температуру підігріву. Також часто оснащені захисною теною, яка контролює процес нагріву. У разі поломки та максимального нагрівання марміту, ця тена автоматично спрацьовує, відключаючи живлення.
Ефективність мармітів перевірено. Наприклад, перевага переносного марміту на виїзних вечірках:
- Зовнішня температура на вулиці не буде сприяти охолодженню страв. Електричний марміт буде нагрівати ємність до певного рівня, не змінюючи зовнішніх й смакових властивостей продуктів. У разі, якщо вечірка затягнеться, то температура їжі буде однаково приємною як на початку свята, так і в кінці.
- Ідеально підходить для зберігання й перевезення готових страв на великі відстані. Наприклад, підходить для святкування днів народження за містом.
- Чафіндіш підходить не тільки для "закулісного" зберігання їжі в нержавіючих гастроємностях, а й для сервірування. Часто такі ємності роблять з жароміцного скла й підставки з нержавіючої сталі. Естетично виглядає й створює затишну атмосферу на заходах.
Часто тепловим елементом в чафіндіш виступає свічка або пальник, який встановлюють під ємність, в спеціальну виїмку в підставці. Немає необхідності в підключення ємності до мережі електроживлення, завдяки чому збільшується мобільність посуду та обладнання.
Де придбати якісний та недорогий марміт?
На професійних кухнях використовують міцний посуд та функціональне обладнання, які витримувало б і зовнішні механічні впливи, і сотні циклів миття, і були б безпечними, економічними та зручними.
До мармітів, що відповідають переліку вимог вище можемо віднести весь асортимент нашої компанії. Виробники піклуються про своїх покупців, саме тому товар успішно проходить перевірки та завоював довіру споживачів.
Наприклад, марміт тепловий Airhot BM-150 ідеально підходить для гарячих цехів закладів громадського харчування, ліній роздач великих підприємств. Температура регулюється від 30° до 90°С, що дозволяє використовувати під різні види страв. У комплект входять 7 гастроємностей розмірів GN1/3-100 та GN1/2-100. Корпус виготовлений з міцної нержавіючої сталі, що не піддається корозії через контакт з вологою. Також попереджає попадання сторонніх часток та мікробів в їжу, за рахунок кришок для гастроємностей та захисного екрана з ударостійкого пластику.
Також можна навести приклад настільного, більше побутового виду марміту — чафіндіш. У нашому асортименті в наявності різні види, обсяги та форми ємностей, які використовують як побутові користувачі, так і на професійних кухнях.
Наприклад, компанії, які виробляють якісні та стійкі чафіндіши: APS (Німеччина) та Stalgast (Польща). До них відносяться чафіндіш Roll-Top GN1/1 600х360 мм від Stalgast та чафіндіш для перших страв на 4 л від APS.
Ознайомитися з асортиментом мармітів можна у нас на сайті або відвідавши шоу-рум за адресою: м Київ, вул. Червоноткацька, 83. Наші менеджери підберуть вам посуд та обладнання згідно з вашими побажаннями та вашим бюджетом.
Якщо у вас виникли питання, обов'язково ставте їх по телефону +38 (098) 33 777 88 або +38 (044) 33 777 88.