- 01 липня 2019
- Переглядів: 2190
"Морозиво — це короткий момент найвищого задоволення. Воно не може і не повинно місяцями лежати в холодильнику" (Массімо Джеларті)
В дитинстві для щастя було достатньо одного морозива. А хіба щось змінилося? Напевно, ви погодитеся з тим фактом, що морозиво служить невід'ємним атрибутом щасливого літа незалежно від віку, статі та національності
Історія морозива
Ще легендарний Гіппократ радив їсти «заморожений крем», який, на його думку, покращує самопочуття. До речі, великим любителем морозива був всесвітньо відомий полководець Олександр Македонський. Йому готували солодку суміш — різноманітні фрукти з медом, а потім охолоджували, заморожували її з льодом.
У Стародавньому Римі сніг разом з льодом поміщали в спеціально обладнанні приміщення. Влітку цей сніг змішували з медом та сиром і подавали до столу заможних людей. Але навіть римське морозиво, виявляється, виникло не першим.
Є відомості, що в країнах Далекого Сходу воно було відоме за тисячу років до нашої ери. Саме з Китаю мандрівник і купець Марко Поло привіз в XIII столітті в Іспанію секрет виготовлення фруктового морозива. З тих пір це оригінальні ласощі набули популярності в Європі. Але це було тільки фруктове морозиво. Рецепт з молока і вершків винайшов кухар при дворі англійського короля. Морозиво довгий час було привілеєм багатих, а бідні люди про нього нічого не знали.
Коли на території сучасної України вперше з'явилося морозиво?
Існує думка, що морозиво знали і любили вже за часів Київської Русі. Тоді воно було у вигляді дрібно нарубаного замороженого молока або вершків. Сучасні фольклористи також говорять про те, що в багатьох селах на Масляну до столу подавали десерт із замороженого сиру, сметани, цукру і родзинок.
Ще один незвичайний рецепт — заморожене молоко з медом і горіхами. Зазвичай, спочатку цю суміш підігрівали і відразу ж заморожували. Потім солодкий десерт смоктали як сучасний заморожений лід.
Чому і за що мільйони людей так люблять морозиво?
Звичайно, головна причина популярності морозива — це незвичайний смак, проте існує ще ряд факторів, за які ці ласощі шанують у світі.
-
- По-перше, вчені вже давно довели, що морозиво краще їсти в якості профілактики від різних хвороб горла і застуди. Вважається, що, поїдаючи холодну суміш, люди загартовують свій організм, знижуючи чутливість слизової горла до перепадів температури.
- По-друге, морозиво містить багато вітамінів і мікроелементів. Йдеться про вітаміни групи А (міститься в молочному білку), групи В, С і E. Крім цього, в складі морозива є кальцій, калій, магній і натрій.
Тренд десертів 2019 — корисне морозиво
У замороженому вигляді овочі та фрукти здатні максимально зберегти вітаміни і корисні властивості. Чому б не поєднати приємне з корисним? Саме так: без цукру, лактози, глютену і консервантів. Користуючись цим правилом, морозиво можна сміливо включати в список здорового харчування.
Студії Gelarty вдалося перевершити всі очікування, досягнувши досконалості смаків авторського морозива.
Гастрономічне місце — Gelarty
Хто потрапляє в Gelarty, той уособлює морозиво як інгредієнт будь-якої страви, адже тут шеф-кухар Массімо Джеларті вийшов за рамки визначень смаку.
"Я — Массімо Джеларті, і мені набридло жити в світі нудного морозива. Тому я відкрив власну студію, де ми винайшли заново морозиво "(Массімо Джеларті)
Саме тут можна спробувати салат з морозива і корнішонів, стейк з тунця з овочами і морозивом з лимону і чебрецю. Або брускети з ростбіф і морозивом з гірчицею та медом.
Здивовані? А як щодо піци з морозива? Замість звичайної піци Gelarty пропонує піцу з морозива, замість суші - суші з морозива, а замість бургера - бургер з гастрономічним морозивом та гірчицею.
У Gelarty своя класика смаків: тут немає "простого білого", зате гості взахваті від ванільного морозива за рецептом Жерара Тірсена 1649 року. Немає полуничного і взагалі фруктового морозива. А шоколадне ... Шоколадне також не просте: або з страчателою, або з п'яною вишнею, з бурбоном або трюфелем. Неймовірно.
Вперше ідея створити незвичайне морозиво виникла в Массімо Джеларті (засновника Gelarty) багато років тому. Успішний підприємець почав потай від рідних і близьких робити перші кроки до морозива всіх смаків світу. У Gelarty гостям подають тільки натуральний, свіжий продукт.
"Кожен смак має свою історію. Але в кожної є щось спільне. Я працюватиму над рецептами, поки морозиво не стане досконалим. І навіть коли воно вже в наших чорних холодильниках, не перестаю вдосконалювати. Я можу прибрати пару грамів цукру або замінити тростинний на виноградний. Можу додати мг солі для підкреслення смакових ноток. Головне правило: має бути не просто смачно, а зводити з розуму." (Массимо Джеларти)
Популярна авторська страва
Рідкий азот, за допомогою якого робиться авторська лінійка морозива в Gelarty, — найхолодніша рідина в світі. Його температура становить -196 градусів. У класичному виробництві морозиво заморожується при -60 градусів. У такому режимі спочатку заморожується плазма, перетворюючись в гострий лід. Саме тому, коли ви розморожуєте, наприклад, полуницю, ви отримуєте розм'яклу ягоду. Це продукт, в якому порушена молекулярна основа. Коли продукт заморожується при температурі -196, відбувається одночасне замерзання плазми і молекул, і молекулярна структура продукту повністю збережена.
Морозиво в ice cream studio — не просто натуральне морозиво з непередбачуваними смаками, але і молекулярний продукт.
Якщо ще не були - відвідайте обов'язково! Побачите на власні очі, як робиться ваше морозиво. В меню більше 80 смаків!
Скоро літо. Отже, запасайтеся точками, де продають найсмачніше натуральне морозиво або навчіться готувати самостійно.