- 27 квітня 2021
- Переглядів: 1531
Купувати окремо різні види теплового кухонного обладнання досить затратно, особливо, якщо це стосується професійної кухні. Кухарі підбирають функціональне і практичне, яке прискорює приготування їжі та робить простим процес обслуговування. Одним з таких типів кухонного обладнання є пароконвектомат. Поєднує в собі до 7 видів окремих типів обладнання. Наприклад, такі типи:
- поверхня для смаження;
- пароварка;
- піч.
При покупці окремих теплових агрегатів, необхідно розраховувати на додаткову площу, яку вони займатимуть. Також важливо врахувати, що для ефективного та безпечного функціонування необхідно передбачити додаткове місце для вільного кондиціонування повітря. Це означає, що:
- обладнання не повинно бути розташоване впритул один до одного;
- не знаходиться біля гарячої поверхні, для попередження нагрівання внутрішньої системи та двигуна;
- забезпечити додатковий простір для розмаху дверцят;
- врахувати планування кухні, щоб все було під рукою у кухарів.
Купуючи пароконвектомат, ви позбавляєте себе цього головного болю та поєднуєте всі функції в одному компактному обладнанні. Ви можете також скористатися нашими послугами "Проектування професійної кухні", де наш інженер-технолог врахує всі ваші побажання та ефективно спланує розташування статичного, теплового, холодильного обладнання, комплектуючих та робочих місць.
Конструкція пароконвектомата
Пароконвектомат має форму прямокутного або квадратного боксу, яка залежить від габаритів та об'єму обладнання. Основний вид матеріалу — це нержавіюча сталь, яку можна використовувати на харчових виробництвах та професійних кухнях. Такий вид матеріалу попереджає появу корозії на поверхні, за рахунок підвищеного рівня вологи та конденсату.
Обладнання оснащене ТЕНами для нагріву й вентиляторами. Сконструйовано так, щоб пароконвектомат рівномірно підтримував температуру на всіх рівнях та поверхнях. Для попередження накопичення вологи та води усередині, передбачені спеціальні стічні канали на дні, які акумулюють рідину на окремому піддоні.
Для збереження температури протягом тривалого періоду, передбачені герметичні дверцята, які не пропускають повітря й тепло поза устаткування. Також сучасні пароконвектомати оснащені жароміцними та прозорими дверцятами, які спрощують процес контролю за їжею. Користувач без відкриття та втрати температури може простежити за стадією приготування інгредієнтів або страви.
Передбачено різні за розміром параконвектомати, як для маленьких обсягів їжі, так і для промислових. Часто виробники передбачають в моделях регульовані ніжки для стійкості на поверхні або для легкого пересування в разі потреби. Також різні виробники комплектують обладнання додатковими можливості, які в рази спрощують приготування, зберігаючи їжу корисною.
Наприклад, компанія Unox додає в пароконвектомат такі функції:
- термощуп;
- від 2 до 8 швидкостей вентилятора;
- додаткова відстань між рівнями;
- світлодіодна підсвітка;
- автоматична мийка.
Сучасна та проста кулінарія розвивається разом з удосконаленими моделями обладнання.
Види пароконвектоматів
Сьогодні існує широкий асортимент обладнання такого типу, який запрограмований та сконструйований згідно з цілями й побажаннями клієнтів. Те, що може підійти одному закладу громадського харчування, може бути неефективним іншому. Зверніть увагу на параметри, від яких буде залежати подальша робота на кухні.
Поширеним прикладом грубої помилки вважається: покупка найпотужнішого й габаритного типу пароконвектомату. Перш ніж розглядати варіанти, визначитеся з об'ємом їжі, яку будете обробляти у цих потужностях, з типом підключення до живлення. Вибираючи найбільш потужне обладнання при мінімальних обсягах продукції, неефективно використовуються енергоресурси та грошові ресурси.
Класифікують пароконвектомати за різними параметрами:
-
Тип живлення:
- газове, часто у вигляді зрідженого газу або підключено до центральної газової колонки, але при цьому не втрачає своєї функціональності та має електронну панель управління;
- електричне підключається до мережі 380 В і є більш безпечним в час використання, саме тому так поширений і популярний серед користувачів.
-
Метод створення пару:
-
Бойлерні: парогенератор утворює пар за рахунок нагрівання води в бойлері. Сучасне обладнання має ряд автоматичних кнопок та функцій, які контролюють безпечну температуру води. При аварійних ситуаціях запобіжник спрацьовує, відключаючи нагрів. Також автоматично поповнює бачок з водою, шляхом накачування до необхідного рівня у відсік. При достатньому рівні закривається клапан для постачання води. Пар може перетворюватися в наліт на ТЕНах, як з негативних характеристиках даного типу. Для попередження передчасного утворення накипу встановлюють спеціальні фільтри для води. Також необхідно контролювати рівень води у відсіках й самостійно, щоб попередити аварійні ситуації в недосконалих системах. Позитивною властивістю вважається можливість контролювати температуру, завдяки якій надається можливість готувати більш широкий список страв.
-
Інжекторні: періодично розпилюють воду на поверхню ТЕНів, за допомогою вентилятора. Вся використана вода після використання конденсується й акумулюється в окремих ємностях для стоку.
Обидва види не поступаються в якості та функціональності. Виробники періодично вдосконалюють обладнання, виправляючи дрібні мінуси на великі плюси.
-
Місткість/обсяг:
- від трьох до шести рівнів вважаються об'ємом Small — маленький;
- від шести до десяти вважається Medium — середній;
- від десяти до двадцяти і більше, визначають як Large — великий.
Рівні — це гастроємності, які можуть бути різних розмірів. Наприклад: GN 1/1, GN 2/1, GN 2/3.
Одним з популярних пароконвектоматов невеликих обсягів — Unox XEBC-04EU-EPRM BakerTop PLUS. Має безпечне електричне підключення й інжекторний тип пароутворення. Зроблено згідно з європейськими стандартами в Італії.
Середній — пароконвектомат Unox XEVC-0711-EZRM ChefTop ZERO.
Великий — пароконвектомат Unox XEVL-2011-E1RS ChefTop ONE.
-
Тип панелі управління.
Розрізняють три основних види: механічні, електричні, сенсорні. У зв'язку із зростанням популярності цифрових та електронних рішень у виробництві техніки, на професійній кухні швидше за все зустрінете сучасні, безпечні електронні (сенсорні). Такий тип управління більш звичний для сучасних користувачів та більш функціональний.
-
Режими роботи:
- конвекція: процес приготування відбувається за рахунок циркуляції гарячого повітря всередині герметичного обладнання;
- пароутворення: процес приготування відбувається за рахунок утворення пари розігрітої до високих температур;
- комбінований режим: об'єднує обидва методи.
Підбирати обладнання необхідно з повним розумінням який функціонал вам важливий при приготуванні певних страв, до якого джерела живлення ви зможете підключити пароконвектомат, який обсяг їжі будете готувати. Відповідаючи собі на ці питання, у рази звужуєте асортимент, завдяки чому економите час при підборі.
Пароконвектомат — спосіб готувати швидко, смачно та корисно
Завдяки такому універсальному обладнанню ваш процес приготування в рази прискорюється, не втрачаючи якості. Соковитість та корисні властивості страви зберігаються, навіть при обробці на високих температурах. Також відмінно підходить для приготування овочів, риби, м'яса, крупи та багато іншого. Допоможе швидше впоратися з масовими замовленнями, економлячи енергоресурси, час та кошти.
Пароконвектомат — це обладнання, яке вирішить безліч ваших завдань та однозначно змінить ваше уявлення про кулінарію. Придбати це універсальне обладнання можна у нас на сайті в розділі "Обладнання" або за телефоном +38 (098) 33 777 88, +38 (044) 33 777 88. Надаємо безкоштовну консультацію та підберемо товар згідно з вашими побажаннями. До кухонного обладнання ваше мрії — один клік.