- 29 квітня 2021
- Переглядів: 9525
Показниками висококласного бару є смачні напої та якісний посуд, інвентар. Кожен бармен щодня вдосконалюється, вигадує нові коктейлі та шоу для їх подачі. Такий процес не був би можливим без базового інструментарію, який є у всіх барменів та бартендерів.
Набір професійного бармена
Набір кожного менеджера бару відрізняється один від одного кількістю предметів, наявністю спеціальних пристосувань та ємностей. Все залежить від напрямку та потреби бармена в додаткових предметах. Незважаючи на всі нюанси, в арсенал більшості входять такі базові позиції:
Барний інвентар:
- шейкер;
- мадлер;
- стрейнер;
- барна ложка;
- джигер;
- щипці для льоду й декору.
Посуд:
- келихи;
- склянки;
- чарки;
- стопки.
Для того, щоб більш гибоко зрозуміти для чого потрібні ці елементи та які краще вибрати, розберемо кожен окремо.
Барний інвентар
У бармена також, як і у кухаря повинен бути інвентар, за допомогою яких напої виходять більш професійними, а готуються в рази швидше. Розглянемо базовий набір барного інвентарю бармена/бартендера:
Особливе значення має шейкер, який виступає базовим інструментом для приготування напоїв. Призначений для змішування інгредієнтів в єдину консистенцію. Стандартний обсяг варіюється від 500 мл до 1 літра. Існують різні види шейкерів, які відрізняються функціоналом або конструкцією. Наприклад, класичний європейський, бостонський зі склянкою.
Виробляють з нержавіючої сталі, для запобігання виникнення корозії. Використовують і додаткові матеріали, наприклад, вінілове покриття або в бостонському шейкері стакан зі скла. Вибір залежить від вашого уподобання і техніки роботи.
- Мадлер.
Використовують для розкриття ароматів та смаку твердих інгредієнтів. За допомогою цього інвентарю з легкістю можна розім'яти полуницю або лайм в склянці або шейкері. Має довгасту форму, а на кінці часто ребристу поверхню, для більш швидкої активації смаку та аромату інгредієнта. Середня довжина мадлера від 20 до 25 см. Часто роблять із нержавіючої сталі та поліпропілену.
Пристосування, яке нагадує ситечко за зовнішніми характеристиками та по функціоналу. Проводять з нержавіючої сталі з невеликими отворами для проціджування напою. Бувають також різних форм та з різними формами отворів. Середня довжина становить від 10 до 15 см.
Має витягнуту форму, часто основа спиралевидна для більш точного та акуратного формування шару в шотах. Кінчики у даного інвентарю бувають же у вигляді вилки для наколювання інгредієнтів для декору, ложкою, тупим закінченням, щоб замінити мадлер в приготуванні. Досить довгий предмет бару, який в середньому становить 50 см. Його довжина обумовлена висотою склянки.
Може замінити мірну склянку, так як складається з двох чаш з різним об'ємом. Наприклад, джигер від APS має одну чашу 20 мл, а другу — 40 мл. Тобто, під час прочитання рецепту коктейлю сміливо можна використовувати як мірну склянку, вимірюючи грамовку. Виробляють також з нержавіючої сталі.
Цей інвентар рятує, коли декоруєте напій дрібними елементами. У моменти, коли руками брати не гігієнічно, а дрібні елементи можна зачепити великими пальцями. Мініатюрні пристосування допомагають не порушити гармонію всередині склянки або келиха, а в очах гостей будете виглядати ювеліром. Проводять їх з нержавіючої сталі, так, як на постійній основі контактують з рідиною, тому не повинні іржавіти.
Особливе значення має якість інвентарю, так, як бармен подає його багаторазовому зовнішньому механічному впливу. Саме тому воно повинно бути:
- нержавіючим, так, як постійно знаходиться в рідині та проходить обробку;
- міцним, не ламатися від десятків, а то й сотень натискань, ударів;
- зручним, підходив під ваші параметри посуду та ергономічними для руки. Наприклад, Мадлер добре лежав в руці, а стрейнер містився в шийці шейкера.
Скляний посуд для бару
Посуд для напоїв в закладах громадського харчування можуть закуповувати згідно з концепцією закладу, або ж згідно з вподобаннями бармена. Посуд істотно впливає на перше враження гостя від напою та часто на смак. Існує нескінченна кількість ємностей різних форм, обсягів та матеріалів, але розберемо основні популярні види:
У склянках подають газовані та негазовані напої. Форма їх чаші впливає на карбонізацію напою й швидкість вивітрювання газу з рідини. Більш завужені догори зберігають більшу кількість бульбашок газу. Можуть бути з зовнішнім декором та без, з напиленням та прозорі, високі та низькі. Одні з найпопулярніших і базових видів це:
- Highball glass —високий циліндрична склянка. Обсяг становить 230-450 мл.
- Collins glass — аналог хайболл, але за рахунок збільшеної висоти збільшився і обсяг склянки. У середньому обсяг становить 290-400 мл.
- Rocks glass — легендарний вид склянки, в якому подають міцні спиртні напої з льодом. Він не такий високий як два попередніх, але про обсяг становить в районі 180-250 мл.
-
Келихи.
Келихи поділяються відповідно до призначення, так класифікують за вмістом:
-
Келихи для вина. Розділяють в обов'язковому порядку для білого, червоного та ігристих вин. Від напою залежить форма чаші. Ігристі подаються в більш звужених догори келихах, для більш тривалого вивітрювання бульбашок, а червоні в широких, для розкриття аромату. Ці келихи виробляються на високих ніжках з естетичною метою та для запобігання нагрівання напою від тепла руки, якою тримають ємність.
-
Келихи для коктейлів. Для класичних напоїв вибирають класичні форми келихів.
Наприклад, мартіні подають в Martini glass, який має V-подібну форму та невеликий обсяг — 90-300 мл.
Для подачі Маргарити використовують Margarita glass, конструкція якого розрахована для додаткового декору. Широка ж чаша дозволяє насолодитися ароматами та смаком цукру або солі, які нанесені на ободок келиха.
Особливою популярністю користуються й Hurricane glass для тропічних напоїв та келихи для молочних напоїв. Обсяг таких скляних ємностей дещо більше — 500-600 мл.
-
Чарки та стопки — це невеликі ємності для міцних спиртних напоїв. Обсяг у середньому становить 30-80 мл. Чарки частіше виробляють на невеликих ніжках, а подають в них горілку, настоянки Стопки же без ніжки, але бувають спеціальні ручки для шотів. Прийнято подавати напої на один ковток. Наприклад: текілу, абсент, шоти з шарами. Така форму обумовлена тим, що такі напої необхідно випивати швидко, щоб не відчувати різкості аромату спирту.
Який барний інвентар та посуд придбати?
Підбір склянки впливає на збереження температури, карбонізацію напою, на естетичне та смакове враження. Варто уважно підійти до питання поповнення бару склом. Також орієнтуйтеся на якість матеріалу ємностей та інвентарю. Перевірені часом й сотнями барів виробники: Arcoroc, Stoelzle, Chef & Sommelier, Libbey, Pasabahce.
Ознайомитися з асортиментом цих виробників можна у нас на сайті або в шоу-румі за адресою: місто Київ, вулиця Червоноткацька, 83. Також отримати безкоштовну консультацію можна за телефоном +38 (098) 33 777 88 або +38 (044) 33 777 88.