- 07 квітня 2021
- Переглядів: 1956
Ніж — кухонний інвентар, який один з найнеобхідніших на кухні. Різні типи ножів відповідають за різний функціонал. Наприклад, одним хліб нарізається без крихт, а за допомогою другого легко відкрити устрицю.
Споживачі губляться серед широкого асортименту ножів та не знають який все ж таки обрати: заокруглений чи з отворами в лезі, або маленький з гострим кінчиком леза. Аби полегшити вибір, пропонуємо невелику класифікацію основних найпоширеніших типів ножів:
Поширений вид, який зустрічається на багатьох професійних кухнях. Його популярність полягає в універсальності, адже використовують для різних видів нарізання. Наприклад: шинкування, нарізання, подрібнення.
Зовнішній вигляд: має клиноподібну форму та широке лезо, яке плавно звужується до кінчика. Також часто на стиці руків'я та леза виробники роблять невеликий “бар'єр”, аби маленькі шматочки їжі не забивались під руків'я та не провокували розвиток бактерій.
Найбільш популярні розміри — 15-30 см.
Прискорить нарізку хлібобулочних виробів. За рахунок своєї форми не допускає зім’яття хліба, адже без перешкод та зайвих крихт нарізає скоринку. Також береже руки від ударів об поверхню обробної дошки під час нарізання. Рухи нарізання з таким ножем нагадують пиляння.
Зовнішній вигляд: довге лезо з зубчиками та трохи зміщена ручка для безпеки суглобів рук.
Середня довжина ножа — 17-25 см.
Має невеликий розмір та справляється з невеликими видами продуктів, як картопля, огірки. Має гостре лезо, аби одним рухом безпечно очищати або нарізати овочі. Звісно, для габаритних інгредієнтів як качан капусти, великих кабачків краще придбати альтернативний ніж, наприклад, кухарський.
Зовнішній вигляд: невеликий за розмірами, за рахунок чого зручно тримати у руці та виконувати плавні та тонкі зрізи. Лезо ножа коротке та міцне, часто трохи заокруглене для полегшення очищення округлих овочів, наприклад, як картопля. Має також гострий кінчик для швидкого очищення зіпсованих місць на інгредієнтах. Наприклад, популярний в очищенні “оченят” на картоплі.
Середній розмір: 7-15 см.
Один з найзагадковіших для більшості. Його конструкція допомагає без пошкоджень скибок нарізати як твердий, так і м'який сир. Має додаткові отвори у клинці, аби попередити крошіння та прилипання скибок сиру до леза. Також частіше роблять з одинарним гострим кінчиком або подвійним, аби наколювати та переносити сир з обробної дошки на блюдо для подачі.
Зовнішній вигляд: продовгуватий ніж з невеликими отворами на лезі та маленькою виделкою на кінчику.
Найпопулярніша довжина: 10-13 см.
Має головну роль при підготовці м'яса для приготування. Завдяки тонкому та точному лезу, на відміну від ножа-топорика, легко відділяється м’ясо від кісток без зайвих рухів та пошкоджень шматків та поверхонь кісток. Також є помічником при видалені жил та з'єднувальних тканин.
Зовнішній вигляд: має продовгувату форму леза. Ріжуча частина леза розташована на лінії обертання руків'я, завдяки чому ніж обертається по траєкторії руки — така характеристика допомагає майстерно обходити кістки.
Середній розмір: 20-30 см.
Як вибрати ефективний кухонний інвентар?
Існує безліч типів ножів, які спеціалізовані під певний кухонний процес та відповідають за безпечну, майстерну підготовку їжі. Вибираючи ніж, необхідно визначитись з метою використання:
- Який вид продуктів будете обробляти: м’ясо, рибу, овочі, зелень, молочні продукти або будь-який інший.
- Якого результату хочете досягти. Наприклад, швидко нарізати заморожені продукти або майстерно відділяти філе від кісток.
- Як часто готуєте. Можливо вам необхідно обрати лише 2 види ножів для ефективної роботи вашої кухні, а може 10 видів.
Також варто згадати про колір руків’я ножа. Відповідно до стандартів харчової безпеки — НАССР:
- жовтий — сире м'ясо птахів;
- червоний — сире м'ясо;
- білий — молочні продукти;
- синій — риба та морепродукти;
- зелений — овочі та зелень.
При виборі класифікаванного кухонного інвентарю: полегшуєте задачу з дотримання санітраних вимог. Запобігаєте пересікання продуктів на поверхнях та не провокуєте розвиток патогенних бактерій на продуктах харчування.
Де придбати ніж, який відповідає харчовим стандартам
Серед широкого вибору можна втрати концентрацію та розгубитись, але це не критично, таке буває. Щоб обрати максимально зручний та ефективний ніж, пропонуємо самостійно переглянути розділи на нашому сайті або звернутись за безкоштовною консультацією до менеджерів.
Співробітники відділу HoReCa знаються на функціональному призначені ножів на кухні, тому швидко зорієнтують щодо необхідних видів та моделей. Також для професійних кухонь підберуть варіанти, які відповідають стандартам НАССР.
Купити ножі можна за помірною ціною, як на сайті, так і у нашому шоу-румі в місті Києві.
При виникненні додаткових питань обов'язково звертайтесь за номером +38 (098) 33 777 88 або +38 (044) 33 777 88.