- 26 березня 2019
Жовтень 2018. Європарламент
Європарламент проголосував за повну заборону одноразового посуду з пластику на території всього Євросоюзу. Це сталося в жовтні 2018 року. Новий закон вступить в силу до 2021 року. Крім одноразових приладів і посуду, на території Євросоюзу заборонять ватяні палички, пластикові мішалки для коктейлів, трубочки для пиття і палички для повітряних куль. Планується також обмежити використання одноразових ємностей для їжі і пиття (наприк. пластикові стаканчики).
Європейці звичайно красені, не сперечаємося. Не забуваємо, що політика захисту навколишнього середовища в Європі стоїть гостро і ставлять це питання в пріоритети. Так і має бути.
Щодо України
Український споживач намагається не відставати від європейських колег. З 2016 року спостерігається позитивна статистика щодо зменшення кількості використання одноразового посуду і пластика. На заміну старому доброму пластику прийшли картонні стакани, їстівні ложки і виделки, термочашки тощо. Українці поступово усвідомлюють важливість пошуку і впровадження альтернатив пластику, але, на жаль, на практиці рішучих дій і результатів спостерігаємо не так вже й багато.
З іншого боку, український бізнес чітко усвідомив, що одноразовий посуд — це потужне маркетингова зброя, яка відіграє важливу роль в впізнаваності бренду, створення іміджу бренду і, звичайно, збільшує в перспективі обсяги продажів. Тому українські підприємці рано-чи-пізно стануть перед таким завданням, щоб не втратити позиції серед конкурентів.
ЦІКАВО
Відносно недавно в Швеції зародилася нова акція по захисту навколишнього середовища, яка вже знайшла свою публіку в Україні. Ця акція отримала назву плоггінг (англ. «plogging») – поєднання легкого бігу по пересіченій місцевості і прибирання сміття.
Ловіть пізнавальний ролик про плоггінг!
КОРИСНО
Підпишись на наш пізнавальний телеграм-канал про світ HoReCa і готельно-ресторанного бізнесу. Буде корисно і весело.