- 24 травня 2021
- Переглядів: 3288
Мити сковороди після приготування найбільш неулюблена справа. Шар жиру та вага чавунної сковороди наганяють важкі думки про майбутнє очищення цього кухонного інвентарю. На щастя, багато професійних кухарів та побутових користувачів придбали посудомийні машини, які у рази полегшують процес прибирання після приготування. Процес стає простіше, але чи можна мити чавунні вироби в посудомийній машині, без шкоди самому посуду та обладнанню?
Про міцність чавунного посуду знають всі кухарі, й із задоволенням використовують на кухнях. Наприклад, найчастіше можна зустріти такі вироби з цього матеріалу:
- сковороди;
- каструлі;
- сотейники;
- казани.
Але не всі правильно доглядають за посудом та знають, що неправильний догляд робить його більш крихким.
Чому чавунні ємності не рекомендується мити в посудомийній машині?
Чавун — це сплав заліза з вуглецем, який руйнується від тривалого впливу води, утворюючи корозію. Поверхня посуду шорстка, часто її називають пористою. Насправді ці невеликі виїмки обумовлені структурою металу і не впливають на міцність.
Для легкого процесу приготування й зміцнення дна/стінок, наприклад, сковороди проводять спеціальні процедури перед первинним застосуванням. Змащують цей посуд олією та розігрівають. Під час нагрівання відбувається полімеризація: на дні сковороди утворюється тонка плівочка, яка робить поверхню гладкою і запобігає прилипанню інгредієнтів під час смаження. Підходить такий спосіб як для рівних поверхонь, так і для ребристих — гриля.
Мити таку ємність можна в посудомийній машині, але скоріше за все, результат вас не буде задовольняти:
- наліт на внутрішніх стінках обладнання, внаслідок накопичення сковородою нагару та жиру;
- активізація процесу корозії, через тривале перебування під впливом гарячої води;
- відсутність захисного шару від полімеризації, внаслідок використання агресивних абразивних засобів і після ретельного вимивання всіх виїмок, які були заповнені маслом. Через що відновлюється властивість пригорання і прилипання інгредієнтів до поверхні.
Для унинення таких наслідків рекомендуємо правильно доглядати за своєю чавунним посудом, згідно з правилами експлуатації, про яких писали раніше в статті "Як доглядати за чавунними поверхнями?".
Де знайти коректні правила по догляду?
Купуючи чавунний посуд, звертайте увагу і на рекомендації по догляду від виробників, які з точністю розпишуть усі нюанси використання. Не варто нехтувати правилами. Ігнорування рекомендацій часто призводять до додаткових витрат, які спрямовані на покупку нового посуду та обладнання.
Бережіть свою чавунну сковороду, а вона у відповідь буде балувати вас смачними смаженими стравами.