- 02 листопада 2021
- Переглядів: 2738
Розстійна шафа — це професійне обладнання для закладів, яке створює оптимальні умови для бродіння дріжджового тіста перед його випіканням. Шафа для вистоювання — це не просто додатковий агрегат, це основа роботи кожної пекарні, піцерії та будь-якого закладу, який виготовляє хлібобулочні вироби. Від того, яке обладнання ви виберете на свою кухню, залежить те, наскільки воно допоможе ефективно організувати робочі процеси.
Для чого потрібна розстійна шафа?
Розстійна шафа входить до списку обладнання, яке потрібне будь-якій пекарні, кондитерській та всім, хто часто працює з дріжджовим тістом. Вона допомагає завершити підготовку тіста або заморожених заготовок із дріжджового тіста до випікання.
Цей вид професійного обладнання зараз активно використовується у хлібопекарській індустрії. Він допомагає спростити роботу у закладі: економить простір, час та полегшує процес приготування тіста. Пекарям не потрібно перейматися тим, де залишити тісто, щоб воно підійшло. І як розмістити всі заготовки на кухні, щоб залишилося місце для роботи.
Крім того, шафа підвищує якість самого вистоювання: тісто не прилипає до поверхонь, набухає в оптимальному для нього мікрокліматі, стає пористим та повітряним за короткі терміни.
Використання професійної техніки сприяє відновленню початкової пористості тіста, зменшенню щільності тіста та збільшенню його об'єму, забезпечує рівну поверхню заготовки та готової повітряної продукції.
У процесі вистоювання формується необхідна структура хлібобулочних виробів.
Конструкція
Основа розстійної шафи є суцільнометалевим корпусом з нержавіючої сталі. Вона також піддається спеціальній прошивці, завдяки чому обладнання буде герметичним і зможе якісно виконувати свою основну функцію — забезпечувати оптимальний мікроклімат всередині. Агрегат також обладнаний спеціальними дверцятами. Найчастіше вони скляні (щоб процес вистоювання було зручно контролювати, не відчиняючи дверцят). Усередині камери вбудована система для фіксації деко на різних рівнях, піддон для води (або спеціальна губка), регулятор температурного режиму, один або кілька ТЕНів для нагрівання.
На кожну зі складових шафи для вистоювання потрібно звертати увагу при виборі, тому що саме від них залежить, наскільки довго обладнання прослужить на вашій кухні, і якою буде його результативність.
Принцип роботи розстійної шафи
Принцип роботи полягає у системі парозволоження з поступовою зміною температури. Усередині вбудований піддон із губкою, в який вбирається вода. Процес вистоювання здійснюється шляхом випаровування води та методом нагрівання. Рівномірне розподілення тепла відбувається завдяки методу природної циркуляції пари. Піддон обладнаний ТЕНом, який нагріває воду та забезпечує випаровування. В результаті, рівень тепла та вологи стає оптимальним для процесу вистоювання тіста.
Наявність води, температуру та вологість у камері контролюють спеціальні системи керування. Щоб повітря рівномірно розподілялося по всій шафі, в неї вбудовані вентилятори.
Переваги шаф для вистоювання:
- зручність в експлуатації: шафа працює абсолютно безшумно, не займає багато місця, не потребує спеціального догляду та легко піддається ремонту;
- корисний агрегат, який спрощує роботу на будь-якій кухні — від швидкості в приготуванні страв до зручності та простоти їх приготування;
- автоматичне регулювання температури;
- прозорі дверцята шафи дозволяють контролювати процес вистоювання;
- оптимізація робочого простору (заготовки не потрібно розміщувати на поверхнях кухні);
- забезпечення якісного вистоювання тіста;
- тісто не прилипає, робочі поверхні залишаються чистими;
- однорідне вистоювання тіста;
- мінімізація часу випікання хліба та хлібобулочних виробів;
- легко синхронізується з іншими пристроями для подальшої обробки тіста;
- висока продуктивність та можливість працювати з великими обсягами;
- сучасні моделі підтримують зручну функцію підсипки борошна, що дозволяє не допустити прилипання тіста до поверхонь.
Шафи різних моделей використовуються як у великих пекарнях, так і в закладах, де випічка не є основним напрямком. Відповідно до того, з якою метою ви плануєте його використовувати, залежить те, який вигляд і яка модель шафи для вистоювання буде оптимальна саме для вашої кухні.
Види шаф для вистоювання
-
Малі:
Устаткування з комплектацією в чотири рівні відноситься до цього виду шаф. Вони призначені для вистоювання малогабаритних виробів вагою до 200 г. Максимальна температура в моделях цього виду —– 90°C, максимальний рівень вологості — до 80%.
-
Середні:
Вміщують від 8 до 10 рівнів. Показники температури та вологості тут стандартні. Ці шафи призначені для приготування невеликих хлібобулочних та кондитерських виробів, піци.
-
Великі:
Підлоговий варіант розстійних шаф, що містить від 12 до 16 рівнів. Маса виробів, приготовлених у цих шафах, може досягати 650–1250 г. Такі шафи будуть оптимальними для великих булочних, пекарень, супермаркетів та їдалень, оскільки їхня продуктивність максимальна.
Чим більше рівнів у шафі, тим вища його продуктивність. Тут важливо правильно оцінити, який обсяг роботи вам потрібно здійснювати щодня. Наприклад, якщо випічка не є вашою пріоритетною стравою, або ж у вас на кухні недостатньо багато місця, вам краще вибрати малу шафу. Якщо ж ви плануєте випікати невеликі хлібобулочні вироби (як додаток у кав'ярні), або, наприклад, піцу, варто звернути увагу на середній розмір. Якщо булочні вироби — основний напрямок вашого закладу, краще вибрати велику шафу.
Як вибрати обладнання для вистоювання?
Розстійні шафи в основному відрізняються за такими характеристиками:
- габарити обладнання;
- кількість рівнів;
- час нагрівання;
- діапазон робочих температур;
- тип гастроємностей;
- габарити дека;
- висота між полицями.
На основі цих пунктів складаються основні відмінності модельного ряду шаф різних виробників. Щоб підібрати оптимальну для себе модель, орієнтуйтеся на обсяг роботи, який вам треба буде виконувати, і те, скільки місця на кухні може бути виділено для обладнання.
Якщо говорити про функціонал, то перед покупкою обов'язково зверніть увагу на такі пункти:
- з якого матеріалу виконане внутрішнє покриття шафи;
- наскільки якісно виконана обшивка;
- який рівень теплоізоляції у обраної вами моделі;
- наскільки добре шафа регулює та підтримує вологість;
- герметичність дверцят;
- діапазон температур і можливість його регулювання — від цього залежить час нагрівання і тривалість самого процесу вистоювання;
- наявність скляних дверей (оскільки з ними зручніше і легше контролювати процес вистоювання);
- продуктивність (враховуйте, з якими обсягами вам доведеться працювати);
- сумісність із конвекційними печами. Одні шафи є універсальними і мають повністю незалежне управління, інші призначені для роботи з конкретною піччю або серією бренду.
Встановлення, догляд та ремонт обладнання
Встановити шафу найкраще в закритому і добре провітрюваному приміщенні. Не рекомендується розміщувати шафу біля теплових джерел – таких як фритюрниця тощо.
При постійному використанні шафи її потрібно регулярно очищати. Для того щоб очистити шафу всередині, використовуйте такий алгоритм дій:
- увімкніть обладнання та встановіть температуру 60°C;
- залиште його увімкненим на 10 хвилин, створюючи пару;
- вимкніть шафу і залиште охолоджуватися;
- обробіть гарячою мильною водою, а потім промийте.
Зверніть увагу, що "чистити" шафу способом миття під струменем води заборонено.
Для чищення зовнішніх поверхонь шафи можна використовувати лише вологу тканину, змочену в теплій воді або засоби, призначені для чищення сталевих поверхонь. Не можна користуватися засобами, що містять кислоти чи аміак.
У разі позапланового ремонту або поломки ви можете звернутись до нас. Також у нас ви можете придбати нову розстійну шафу.
Для отримання безкоштовної консультації по вибору обладнання телефонуйте нам за номерами: